Kompresivní skleroterapie

Injekční metoda k odstranění retikulárních křečových žil (žil velikosti 3 – 8 mm) nebo ke korekci pozůstatků křečových žil po operačních zákrocích.

Skleroterapie spočívá v aplikaci speciální látky do žíly, která zde způsobuje neinfekční zánět povrchově uložené žíly, která následně zkolabuje a vstřebá se. Nedílnou součástí skleroterapie je kompresivní bandáž elastickými obinadly, kompresivní punčochou či speciálními návlaky. Komprese je nezbytná k zábránění zpětného toku krve do sklerotizované žíly, což by mohlo vézt k její rekanalizaci. Doba komprese závisí na velikosti sklerotizované žíly a na rozsahu skleroterapie. Minimální doba komprese však je 14 dnů. Průměrný počet sezení je 2 – 4 s odstupem 2 – 6 týdnů. Redukce retikulárních žil po skleroterapii je až 80%.

Mezi komplikace tohoto ošetření patří tvorba hematomů (modřin) nebo asi 15% přetrvávající hyperpigmentace (ty lze dokorigovat laserem). Většinou se skleroterapie kombinuje s ostatními ošetřeními varikozních žil – klasickou operací křečových žil (s crossectomii a stripping) či specializovanými operacemi jako jsou CHIVA či laserem asistovanými CHIVA operacemi a následnou laseroterapií metlic KTP či NdYag laserem.

call_quality

Info k objednání

Vzhledem k velkému vyobjednání pracoviště a nemožnosti zvedat všechny telefony doporučujeme objednávat se jen na mobilním čísle, ev. poslat SMS.

Možno se objednat i zasláním e-mailu s udáním: jméno a příjmení, telefonní číslo, požadavek na objednání - např. operace, botox, cévky, kožní nerovnosti, tetováž.
Budeme Vám volat zpět.

Kde nás najdete?

ALC Zlín
Zlínské laser centrum
2. května 3070
760 01 Zlín