FAQ - odpovědi na vaše nejčastější dotazy

chat_bubbleJak si vybrat laserové pracoviště?

Základní doporučení je:

Tak jako cokoliv jiného. Dejte na dobré zkušenosti toho koho dobře znáte! Nevybírejte pracoviště podle toho, kde jsou nejlevnější! Většina zaběhnutých pracovišť má přibližně shodné ceny. Podlehnutí nízké ceně za provedený náročný zákrok Vás může vyjít hodně draze! Opakovaně jsme se setkali s lékaři, kteří vydávají biostimulační laser za operační laser, jehly k odstraňování žilek za cévní laser a elektrickou epilační jehlu za epilační laser. Ve Zlíně máme lékaře, který chirurgicky vyřízne znaménko, posvítí ranku biostimulační lampou a řekne, že je to stejné jako kdyby se zákrok prováděl operačním laserem.

Důležitá kritéria:

 1. Zkušenost pracoviště - pracoviště s jednoroční zkušeností se těžko vyrovnají zařízením, která fungují několik let
 2. Komplexnost
  oborová - optimální jsou centra navazující na ostatní blízké obory (plastická chirurgie, cévní chirurgie, ORL, dermatologie
  vybavení - špičková pracoviště jsou vždy vybaveny několika typy laserů - cévní laser, epilační laser, odbrušovací laser(Erbium, CO2), rubínový event. alexandritový laser
 3. Akreditace - hlavní pracoviště mají akreditace od České lékařské společnosti J. E. Purkyně (číslo naší licence je 5)

V současné době jsme svědky, že si lékaři půjčují na jeden, dva dny laser a provádějí zákroky s minimální zkušeností. Při cenách laserů několik miliónů korun je odstraňování např. znamének v obličeji za 200,- Kč vždy nápadné!

Když si kupujete boty vždy vybíráte. Vybírejte ještě lépe když chcete odstranit něco v obličeji!

chat_bubbleCo je laser?

Laser je intenzivní zdroj stejnoměrného světla využívaný v mnoha oborech i mimo zdravotnictví.

Základní dělení:

Nízkovýkonné lasery - slabé zdroje světla běžně užívané např. v rehabilitaci, kosmetice (biostimulační lasery)

 • pracují s nimi zaškolené zdravotní sestry
 • tzv. laserová ukazovátka a lasery prodávané na domácí použití mezi zdravotní lasery ani nepočítáme

Vysokovýkonné lasery

 • silné zdroje světla určené do rukou zaškolených lékařů
 • svým výkonem způsobují tepelné změny v kůži, řežou nebo odbrušují tkáň
 • často označované jako operační lasery

Velmi častým dotazem je, zda je možno lasery k použití doma dosáhnout výsledků srovnatelných s operačními lasery. Odpověď je zcela jednoznačná a zaměňování těchto typů laserů je účelové. Žádným neoperačním laserem neodstraníte vrásky, popraskané žilky, jizvy nebo dokonce pajizévky po porodu. Tyto přístroje slouží pouze k urychlení a zlepšení hojivosti tkáně. Jak velký je rozdíl v ceně, tak velký je i rozdíl v účinku mezi operačními a "domácími" lasery. Cena operačních laserů se pohybuje v milionech, ceny slabých laserů jsou v tisících korun.

call_quality

Info k objednání

Vzhledem k velkému vyobjednání pracoviště a nemožnosti zvedat všechny telefony doporučujeme objednávat se jen na mobilním čísle, ev. poslat SMS.

Možno se objednat i zasláním e-mailu s udáním: jméno a příjmení, telefonní číslo, požadavek na objednání - např. operace, botox, cévky, kožní nerovnosti, tetováž.
Budeme Vám volat zpět.

Kde nás najdete?

ALC Zlín
Zlínské laser centrum
2. května 3070
760 01 Zlín