Hemeroidy

Ošetření hemeroidu laserem

Hemoroidální uzly jsou rozšířené žilní pleteně kolem konečníku. Mohou se rozvíjet do několika stadií:

I. stadium:

Představuje pouze potíže při defekaci jako je pálení, pocit „ vlhké řitě“ nebo příměs krve na toaletním papíru či při stolici

II. stadium:

Dochází k vytlačování rozšířené žíly při stolici před konečník a po stolici dochází ke spontánnímu návratu zpět.

III. stadium:

Při stolici dochází k trvalému vytlačení žilního uzlu trvale před konečník, nedochází ke spontánnímu návratu a je nutné manuálně zatlačit žílu.

IV. stadium:

Představují komplikace hemoroidálních uzlů - záněty, tromboza, tvorba vředů apod.

Pro ošetření laserem jsou vhodné hemoroidální uzly I. – II. stadia a řešení některých komplikací. Pro III. stadium je vhodnější operační řešení hemoroidů dle De Longa, při které se používá stappler.

Operace hemoroidů se provádí ambulantně, vždy ale po předchozím vyšetření konečníku rektoskopií. Zákrok se provádí buď v lokálním znecitlivění, či v tzv. analgosedaci (lehké přispání). Dále je možné kombinovat laserové ošetření s odstraněním hemoroidálních uzlů dle Barona s nasazením strangulačního kroužku na uzel.

Výhody ambulantní operace:
  • menší počet komplikací
  • rychlá rekonvalescence
call_quality

Info k objednání

Vzhledem k velkému vyobjednání pracoviště a nemožnosti zvedat všechny telefony doporučujeme objednávat se jen na mobilním čísle, ev. poslat SMS.

Možno se objednat i zasláním e-mailu s udáním: jméno a příjmení, telefonní číslo, požadavek na objednání - např. operace, botox, cévky, kožní nerovnosti, tetováž.
Budeme Vám volat zpět.

Kde nás najdete?

ALC Zlín
Zlínské laser centrum
2. května 3070
760 01 Zlín