Jizvy

Řešení vzhledu jizev je jedna z nejproblematičtějších kapitol estetické medicíny. Nejlépe je vzniku jizev již dopředu co nejvíce předcházet. Existují lokality, které jsou pro vznik nehezkých jizev skoro typické. Především je to krk, dekolt, oblasti kloubů a záda. Zvláště pak dekolt u žen každému zkušenému lékaři nahání hrůzu. Při radikálním výkonu může v dekoltu vzniknout velice nevzhledná jizva.

V zahraničí je již běžným standardem do obličeje zasahovat prvotně laserem a nebo alespoň upozornit, že riziko vzniku jizev je po laseru menší než po skalpelu. U nás je tomu naopak. Nejdříve vyříznout a v případě vzniku jizvy odeslat k řešení komplikací na laserové pracoviště. To však již bývá pozdě.

Základní pravidlo: vzniklá jizva již nelze nikdy zcela 100% odstranit!

Nebojte se zeptat svého lékaře na jiné možnosti odstranění kožní nerovnosti než vyříznutím.

Existují 2 časové oblasti péče o jizvy. Tzv. ranná péče, zde se uplatňuje hojivý efekt biostimulačního laseru. Ten by měl být aplikován co nejdříve od zákroku. Ozařování biostimulačním laserem výrazně zlepšuje hojivost a snižuje riziko jizvy. Účinnost ranné fáze se dá počítat do 2 měsíců od vzniku jizvy. Pozdější péče představuje již péči operačními lasery a je založena na principu obroušení a zesvětlání jizev. Tyto zákroky jsou ale nejisté výsledkem a finančně náročnější.

auto_stories

Odstraňování jizev laserem - před výkonem
jizvička na tváři
Odstraňování jizev laserem - po výkonu
po korekci CO2 laserem
Odstraňování jizev laserem - před výkonem
jizva na nose po vyříznutí bradavice
Odstraňování jizev laserem - po výkonu
po přebroušení CO2 laserem
Odstraňování jizev laserem - jizvy po zmenšovací operaci prsou
jizvy po zmenšovací operaci prsou
Odstraňování jizev laserem - po 6.ošetřeních cévním laserem
po 6. ošetřeních cévním laserem
call_quality

Info k objednání

Vzhledem k velkému vyobjednání pracoviště a nemožnosti zvedat všechny telefony doporučujeme objednávat se jen na mobilním čísle, ev. poslat SMS.

Možno se objednat i zasláním e-mailu s udáním: jméno a příjmení, telefonní číslo, požadavek na objednání - např. operace, botox, cévky, kožní nerovnosti, tetováž.
Budeme Vám volat zpět.

Kde nás najdete?

ALC Zlín
Zlínské laser centrum
2. května 3070
760 01 Zlín