• Jak odstranit nežádoucí chloupky?
  • Co s velkým nosem a malým poprsím?
  • Jak na žilky na nohách?
  • Jak se odstraňují kožní nerovnosti?

... FAQ - na našich stránkách naleznete odpovědi na vaše nejčastější dotazy ...


Laserem asistované operace křečových žil v tumescentní infiltrační lokální anestezii

Na základě našich velmi dobrých zkušeností s ambulantními operacemi křečových žil metodou CHIVA jsme se rozhodli rozšířit způsoby chirurgického léčení křečových žil o originální metodu, která využívá vysokovýkonného operačního laseru se současným využitím tumescentní infiltrační anestezie.

Princip operace spočívá v infiltraci tkání kolem křečových žil speciálním tzv. tumescentním roztokem, který vede jednak k umrtvení okolních tkání a jednak k významnému snížení krvácení (tumescentní infiltrace se běžně užívá při operacích v kosmetické chirurgii – nové metody liposukce, facelifting apod.) a následném využití operačního KTP či NdYag laseru k dokonalému zatavení žilních spojek mezi povrchovým a hlubokým systémem.

Doplnění operační metody CHIVA o tumescentní infiltraci a využití laseru vede výraznému snížení pooperačních krevních podlitin, k minimalizaci vzniku recidiv (novému vzniku křečových žil) a tím i k významnému zlepšení kosmetického efektu. Tato v ČR originálně zavedená operace se provádí ambulantně. U křečových žil menšího rozsahu pouze v místním znecitlivění, u kompletních křečových žil v kombinaci s analgosedací. I po tomto typu zákroku je nezbytná kompresivní bandáž dolních končetin, ale ve velké většině případů není nezbytná pracovní neschopnost. Tuto metodu zavádíme na našem pracovišti na základě 5 měsíčních praktických zkušeností. Následně lze dokončit korekci žilních změn jako jsou retikulární či metličkovité cévy laserovým ošetřením.


1. Zlínské LASER CENTRUM, 2. května 3070, 760 01 Zlín | Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku